کد مطلب : 934   گروه : شادگان   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۳   بازدید ها : 178

در نخستین روز از هفته دولت با حضور فرماندار، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی 2 طرح کشاورزی در شادگان به بهره برداری رسید.

رئیس جهاد کشاورزی شادگان پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح های کشاورزی گفت:این طرح ها شامل لایروبی171کیلومتر انهار سنتی و آبیاری تحت فشار و کم فشار در روستاها است.

جبار حمادی افزود: 64 کیلومتر از لایروبی انهار سنتی در شادگان توسط قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 57 کیلومتر توسط وزرات نفت و طرح نیشکر و 50 کیلومتر نیز توسط جهاد کشاورزی شادگان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 900 میلیون ریال اجرا شده است.
وی ادامه داد:501 هکتار از زمین های کشاورزی شادگان نیز تحت پوشش سیستم و آبیاری تحت فشار و کم فشار قرار گرفت.
جباری گفت:برای اجرای طرح و آبیاری تحت فشار و کم فشار روستایی 21 میلیارد و 523 میلیون ریال تسهیلات به 6 طرح کشاورزی داده شد.
نماینده مردم شادگان نیز دراین مراسم ضمن انتقاد از نظارت نشدن بر برداشت های غیرمجاز آب در مناطق بالادست رودخانه جراحی گفت:مسؤلان استانی باید برای حفاظت از سهمیه آب شهرستان شادگان جدیت بیشتری از خود نشان دهند.
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد آب جراحی را مایه حیات مردم شادگان در امرار معاش آنها دانست بیان داشت:هرگونه خلل و یا کاهش در حق آبه تالاب شادگان، بیکاری و مهاجرت را در پیش خواهد داشت./منبع: ایرنا_خبرنگار:عدنان جواهری  برچسب ها
  آخرین اخبار
  نظرات
نام :
ایمیل :
نظر :
کد امنیتی :

  آخرین اخبار