کد مطلب : 751   گروه : ورزشی   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۶   بازدید ها : 254

دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و صنعت‌نفت آبادان با نتیجه سه بر صفر به‌سود سرخ‌پوشان فولاد خاتمه یافت.

هفته چهاردهم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز
جمعه 26 آذر 95 – ساعت: 15
فولاد خوزستان 3 – صنعت‌نفت آبادان 0
گل‌ها: ساسان انصاری (42 و 58- پنالتی) ایوب والی (65)
داور: احمد صالحی
کمک داوران: سعید قاسمی و محمدرسول ذورقی
اخطار: حمید بوحمدان، ماتیاس چاگو، احمد عبدالله‌زاده (فولاد) – محمدزبیر نیک‌نفس، رضا نوروزی، علی عبدالله‌زاده (نفت)
تماشاگر: پنج هزار نفر

فولاد خوزستان: وحید طالب‌لو، سروش سعیدی، ایوب والی، عبدالله کرمی، سینا مریدی، حمید بوحمدان، ماتیاس چاگو (81- هادی حبیبی‌نژاد)، احمد عبدالله‌زاده، اسماعیل شریفات (87- مجتبی نجاریان)، عبدالله ناصری (64- بهرام رشیدفرخی) و ساسان انصاری
سرمربی: نعیم سعداوی

صنعت‌نفت آبادان: حسن هوری، فرشاد فرجی (66- رضا جبیره)، علی عبدالله‌زاده، حسین بغلانی، مجتبی ممشلی، محمدزیبر نیک‌نفس، حکیم نصاری، محمد پورمحمد، برونو اولیویرا (81- حسین ساکی)، محمد شادکام و رضا نوروزی
سرمربی: نادر دست‌نشان

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و صنعت‌نفت آبادان با نتیجه سه بر صفر به‌سود سرخ‌پوشان فولاد خاتمه یافت.

حساسیت امتیازات دربی خوزستان باعث شده بود تا دوتیم در نیمه اول کمی محتاط بازی کنند و توپ بیشتر در میانه میدان ضربه بخورد. در این نیمه چند موقعیت گلزنی هم خلق شد اما با وجودی که تیم صنعت‌نفت موقعیت‌های بیشتری داشت، این سرخ‌پوشان فولاد بودند که با یک گل زده نیمه اول را به‌سود خود پایان دادند.

نفت آبادان در دقیقه 12 صاحب اولین فرصت جدی شد اما ضربه زمینی محمد شادکام از کنار دروازه فولاد عبور کرد و در دقیقه 34 رضا نوروزی نتوانست از ارسال زیبای برونو اولیویرا استفاده کند و توپ را از مقابل دروازه فولاد خوزستان به بیرون زد. وحید طالب‌لو دروازه‌بان فولاد هم در چند صحنه با خروج‌های به‌موقع و بازی با پا در نقش یک مدافع پوششی برای تیمش ظاهر شد و اجازه خلق موقعیت‌های بیشتر را به زردپوشان نفت نداد.

یاران فولاد خوزستان که رساندن توپ به ساسان انصاری در پشت مدافعان میانی نفت را در برنامه داشتند، در آخرین دقایق نیمه اول از همین راهکار به گل رسیدند و ضربه انصاری در پی ارسال شریفات پس از برخورد به بدن مدافع چپ تیم صنعت‌نفت به درون دروازه این تیم غلطید تا سرخ‌پوشان اهوازی این نیمه را برنده به رختکن بروند.

اولین ضربه به دروازه نیمه دوم را ایوب والی زد اما ضربه سر این بازیکن در آغوش حسن هوری جای گرفت. بعد از این صحنه بازیکنان نفت آبادان با روی آوردن به بازی تهاجمی برای جبران گل خورده تلاش کردند و در دقیقه 56 تا آستانه فتح دروازه فولاد پیش رفتند اما ضربه محمد شادکام که از بالای دستان طالب لو عبور کرده بود، از دهانه دروازه فولاد توسط عبدالله کرمی برگشت داده شد.

تیم فولاد متعاقب این صحنه در یک ضدحمله سریع با حرکت ترکیبی شریفات، عبدالله زاده و انصاری که با خطای پنالتی بازیکن نفت روی انصاری قطع شد، صاحب ضربه پنالتی و گل دوم شد. فولاد که بعد از زدن گل دوم روحیه بالایی گرفته بود و کاملاً متفاوت با نیمه اول بازی می‌کرد، در دقیقه 65 توسط کاپیتان والی که در این دیدار مشتاق گلزنی نشان می‌داد، به گل سوم رسید تا با خیال آسوده بازی را دنبال کند.

بازیکنان صنعت‌نفت در بیست دقیقه پایانی برای جبران گل‌های خورده سراپا حمله شدند و یاران فولاد ضمن دفاع از گل‌های زده به‌دنبال استفاده از ضدحملات بودند اما تلاش دوتیم در دقایق پایانی منجر به گل نشد و بازی با همان سه گل به‌سود فولاد خاتمه پیدا کرد.

فولاد خوزستان که هفته گذشته در غیاب تماشاگران موفق به شکست دادن استقلال خوزستان شده بود، دومین پیروزی متوالی را برابر تیم‌های هم‌استانی به‌دست آورد و 22 امتیازی شد./مرجع ورزش خوزستان
  برچسب ها
  آخرین اخبار
  نظرات
نام :
ایمیل :
نظر :
کد امنیتی :

  آخرین اخبار