کد مطلب : 573   گروه : گوناگون   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸   بازدید ها : 605

مهندسان کار ساخت قایق فوق مدرن تفریحی را به اتمام می‌رسانند که ضریب آلایندگی زیست محیطی آن صفر است.

به گزارش مهر، این قایق تفریحی لوکس توسط شرکتی ترکیه‌ای Nedship و با همکاری Solarwave که در زمینه به کارگیری فناوری صفحات خورشیدی تخصص دارد، ساخته می‌شود.

Solarwave۶۲ عنوانی است که برای این قایق فوق مدرن تفریحی برگزیده شده است. بخش مهمی از این سیستم حمل و نقل دریایی که بیش از ۱۸ متر طول دارد با استفاده از کامپوزیت کربنی ساخته شده است.

کار بر روی این پروژه از سال ۲۰۰۸ آغاز شده است. طی این مدت نمونه پیش ساخته این قایق ساخته شده و پس از انجام آزمایشات مختلف حالا نمونه اصلی در دست ساخت است که تا تکمیل پروژه فاصله زیادی ندارد.

صفحات خورشیدی ۱۵ کیلوواتی بوده این قایق به مجموعه باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی پیشرفته‌ای متصل است و جالب این که تعداد این باتری‌ها با توجه به نیاز صاحب قایق قابل تغییر است.

انرژی الکتریکی تولید شده توسط این مجموعه برای حرکت با آلایندگی صفر قایق و همچنین راه‌اندازی تمامی سیستم‌های درونی آن چه در روز و چه در شب کافی به نظر می‌رسد.

میانگین سرعت این قایق تفریحی بین ۷ تا ۱۳ گره دریایی است. Solarwave ۶۲ به ژنراتور برق اضطراری نیز مجهز است که انرژی مورد نیاز آن در مواقع بحرانی را تأمین می کند.

قیمت این فناوری جدید دریایی بین ۲.۲۵ تا ۲.۵ میلیون دلار است.
  برچسب ها
  آخرین اخبار
  نظرات
نام :
ایمیل :
نظر :
کد امنیتی :

  آخرین اخبار