کد مطلب : 358   گروه : گفتگو   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶   بازدید ها : 1674
سعید خنافره مودت، رتبه ۱ آزمون سراسري کارشناسی ارشد

هفته پ‍‍‍‍ژوهش و مصاحبه بیان الدورق با نخبه شادگانی


سعید خنافره مودت، رتبه ۱ آزمون سراسري کارشناسی ارشد

سعید خنافره مودت، متولد روستای گیداری از توابع شهرستان شادگان، رتبه اول آزمون سراسري کارشناسی ارشد كشور در رشته تاريخ را بدست آورد.


سعید خنافره مودت متولد روستای گیداری از توابع بخش خنافره شهرستان شادگان مي باشد كه با همت خود توانست رتبه اول کارشناسی ارشد كشور در رشته تاریخ را بدست آورد .

جالب اینجاست که فرزند برومند شادگان با توجه به معدل کارشناسی خود كه ۱۸/۵بوده و میتوانست بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد شود به اصرار خود در آزمون ارشد شرکت نموده و توانسته در هفت گرایش دانشکده تحصیلی رتبه تخست و یک رشته را در رتبه دوم  کشوری بدست بیاورد .

خبرنگار ما، منصور خضيراوي براي مصاحبه ، به سراغ جوان آينده دار شادگان رفته و حاصل اين گفت و گو را در متن زير مي خوانيد:

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سعید خنافره مودت هستم متولد 1371 روستای گیداری از توابع شهرستان شادگان

دوران ابتدائی:

دوران ابتدائی را مثل بقیه بچه های روستا در دبستان شهید جاسم عساکره گیداری آغاز کردم و روزانه دو کیلومتر راه ناهموار و خاکی روستا را با پای پیاده همراه با دیگر بچه ها طی می کردیم. خاطره جالب این دوران در فصل زمستان بود ، در مسیر رفتن به مدرسه بودم كه ناگهان پایم لیز خورد و در رودخانه افتادم و سیل خروشان آن زمان کتابهایم را با خودش برد و با هزار سختی و جستجوی فراوان بالاخره توانستم با کمک معاون مدرسه کتابهای سال قبل را از دانش آموزان سالهاي قبل پیدا کنم و با آنها ادامه تحصیل دهم.

دوران راهنمایی:

بعد از اینکه دوران ابتدائی را در مدرسه شهید عساکره به پایان رساندم، برای ادامه تحصیل در مرحله راهنمایی مجبور بودم سختی های زیادی را تحمل کنم و روزانه یک کیلومتر راه روستایی را سپری کنم تا به روستای ناصری برسم. يادم نمي رود كه دوران راهنمایی را با چه سختی هايی گذراندم. در این مقطع باید با راه خاکی و در زمستان گل آلود و ....... گرد و غبار جنگید تا به مقصد مورد نظر رسید.

ناگفته نماند با گذشت زمان همچنان راه روستای گیداری به ناصری خاکی می باشد و امیدوارم مسئولان آموزشی این شهرستان به فکر دانش آموزان روستایی باشند.

دوران دبیرستان:

پس از سپري كردن دوره راهنمایی، دوران طلايي دبیرستان شروع شد. برای ادامه تحصیل در اين مقطع حساس راهی شهر شدم و در مدرسه فرهنگ ثبت نام کردم. جالب است بدانید که بخاطر تکمیل ظرفیت بقیه دبیرستانها علی رغم میل باطنی به رشته های ریاضی و تجربی در رشته انسانی ادامه تحصیل دهم.

کنکور سراسری:  

آذرماه 88 بود که در كنكور سراسري ثبت نام کردم و مطالعه جدی را از آن زمان برای ورود به دانشگاه آغاز کردم؛ روزانه 6 الی 8 ساعت مطالعه مفيد داشتم . از خيلي چيزها مانند تلويزيون، گردش و ... گذشتم .

در آزمون 89 ( کنکور سراسری) چه رتبه ای را به دست آوردید و کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید؟

در کنکور 89 به رتبه 6740 دست یافتم و در دانشگاه دولتی یزد در رشته تاريخ پذیرفته شدم.

از تحصيل در دانشگاه یزد بگوييد؟

دانشگاه یزد امکانات فوق العاده  و اساتید برجسته اي دارد. آنجا مرا استاد صدا می زدند. به طوری که اساتید حتی حضور و غیاب، توضیح درسی، کنفرانس و..... را به من مي سپردند.

شما دانشگاه یزد را برای ادامه تحصیل انتخاب کردی چه قدر اعتقاد داری که یک دانشگاه خوب می تواند به تو در ادامه تحصیلات در مقاطع عالی کمک کند؟

یک دانشگاه خوب، خیلی در پیشرفت تحصیلی دانشجویان موثر می باشد.

چه عواملی در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟

توکل به خدا و حمایت خانواده ، بخصوص برادرم محمد که پشتیبان مالی و معنوی من بود و در حال حاضر مشغول تحصيل در رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز می باشد.

در گذشته آرزویتان تحصیل در کدام دانشگاه بود؟

دانشگاه تهران، وقتی که از طرف دانشگاه یزد اردويی به دانشگاه تهران داشتیم و زمانی که به سر در معروف آن نگاه می کردم،برای آینده آرزو کردم روزی برسد که من در آن دانشگاه تحصیل کنم . برای کارشناسی ارشد این دانشگاه را انتخاب کردم و به آرزويم رسيدم و براي رسيدن به اين امر خدا را شكر مي كنم.

برخورد مردم و مسئولان شادگان چطور بود؟ بعد از انتشار خبر اول شدن شما ؟

مسئولان شهرستان برخوردی سرد و بی تفاوت داشتند اما پس از انتشار خبر در بین مردم، آنها متوجه شدند و در سطح شهر چندین پلاکارد نصب کردند که جا دارد از کلیه کسانی که در این زمینه با نصب بنر از اینجانب تشکر و تقدیر کرده صمیمانه تشکر کنم.

توقع شما از مسئولان شادگان؟

به نخبگان توجه بیشتری داشته باشند و استعدادهاي نهفته و محروم را كشف كنند و مورد حمايت خود قرار دهند.

شادگان چند سال پیش و شادگان بعد از اتمام دوره کارشناسی؟

تقریباً تغییر کرده اما نه به آن صورت که فکر می کردم.

حرف شما با دانش آموزان و دانشجویان شادگان؟

حرف من با دانشجویان و دانش آموزان شادگانی این است که درس بخوانید و در هیچ مقطع تحصیلی توقف نکنید و نام خود و شهرستان محروم شادگان را به همگان معرفی کنند، شهري كه پر از استعدادهاي نهفته است.

آیا در حال حاضر خودتان را فرد موفقی می دانید؟

خدا را شکر بله، با توجه به موفقیت هایی که در تمام مراحل زندگي و درسی خود داشتم این طور فکر می کنم.

چه برنامه ای برای آینده تان دارید؟

تحصیل در بهترین دانشگاه ها و رسیدن به بالا ترین مقاطع تحصیلی.

 حرف آخر؟

از خانواده خودم و سپس همه مسئولان محترم شهرستان شادگان بویژه آقای هادی بریهی مدير سابق دبيرستان فرهنگ و یوسف آبادی زاده کمال تشکر را دارم.

عكس هاي مرتبط:  برچسب ها
  آخرین اخبار
  نظرات
amin  نوشت :  مفید بود ممنون
نام :
ایمیل :
نظر :
کد امنیتی :

  آخرین اخبار