کد مطلب : 181   گروه : فرهنگی   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۹   بازدید ها : 812

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری حقوقی جدی افزایش بی‌سابقه و بدون مجوز پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه آزاد توسط نمایندگان مجلس خبر داد.

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در جلسه عصر امروز گزارش کمیته آموزش عالی درخصوص پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد با حضور معاونین این دانشگاه و مسئولان مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد.

وی با بیان اینکه بنا داریم افزایش بیش از حد دانشجویان دکتری در دانشگاه آزاد را به صورت جدی پیگیری حقوق کنیم، گفت: دانشگاه آزاد در شهریورماه امسال  بدون درسافت مجوز حدود 750 رشته محل در مقطع دکتری به پذیرش خود افزوده که در حدود 12 هزار و به نقل دیگری 17 هزار دانشجوی دکتری می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات افزایش یک‌باره 17 هزار دانشجو در مقطع دکتری را فاجعه‌بار توصیف کرد و گفت: دانشگاه آزاد بدون توجه به شرایط لازم برای افزایش دانشجویان دکتری، ظرفیت پذیرش خود را 17 هزار نفر افزایش داده بدون اینکه حتی استاد، هیئت علمی و امکانات لازم و مورد نیاز را داشته باشد که بسیار مضر است.

جعفری ادامه داد: در این صورت معلوم نیست این دانشجویان با چه سطح سوادی فارغ‌التحصیل شوند و شرایط شغلی مورد نیاز این تعداد دانشجوی دکتری، در نظر گرفته شده باشد.

وی تصریح کرد: در بخش دیگری از جلسه موضوع قطب‌بندی در آزمون علوم پایه دانشجویان پزشکی مطرح شد که دانشجویان تهرانی نسبت به این موضوع اعتراض داشتند، بر همین اساس به کمیته آموزش عالی کمیسیون ماموریت داده شد تا این موضوع را با حضور مسئولان مربوطه بررسی و نتیجه را به کمیسیون گزارش دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطر نشان کرد: موضوع مورد بحث دیگر، استنکاف وزارت آموزش و پروش از اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده(17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی بود که در همین راستا 10 نفر از نمایندگان در موضوع ماده 236 آیین‌نامه داخلی از این وزارتخانه شکایت کرده بودند که اعضای کمیسیون این شکایت را وارد دانسته و تایید کردند و بنا شد گزارش آن به قوه قضائیه ارسال شود. / تسنيم  برچسب ها
  آخرین اخبار
  نظرات
نام :
ایمیل :
نظر :
کد امنیتی :

  آخرین اخبار